• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

KUMAŞ ALAN YERLER | DOKUMA KUMAŞ ALANLAR | ÖRME KUMAŞ ALANLAR | PENYE KUMAŞ ALANLAR | KUMAŞ ALIM |

HERTÜRLÜ KUMAŞ ALANLAR | 05322482372 |

Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim
Esnek Kumaş Alan Firmalar 05322482372

ESNEK KUMAŞ ALANLAR ESNEK KUMAŞ KİM ALIR? 05322482372


Esnek Kumaş Alım ,Esnek Kumaş ALINIR,Esnek kumaş isimleri,Esnek kumaş bulmaca,Esnek Kumaş Nedir,Likralı Kumaş,Jarse kumaş,Kumaş çeşitleri,,Desenli Kumaş,Kumaş Fırsatı Likralı KUMAŞLAR,Esnek Kumaş Pantolon,Penye Kumaş


Esnek kumaş alanlar/ trikolar

Kumaşların elastikiyetini sağlamak için örgüde olduğu gibi ilmekler halinde bir iplik serilir ve bunlar birbirine ilmekler halinde geçirilir. Esnek kumaşlar, rahatça iç içe geçtikleri için vücudu saran giysiler için idealdir.

Örme kumaşları dikerken streç veya jarse iğneleri kullanmalısınız. Bu iğnelerin uçları, kumaştaki dikişlerin bozulmaması için yuvarlatılmıştır.

“JERSEY

Parti kumaş alanlar. Hammadde ve üretim yönteminde farklılık gösteren farklı jarse türleri vardır. Bu, jarse kumaşın ne kadar elastik olduğuna ve sahip olduğu aşınma özelliklerine bağlıdır. Jersey pamuk, yün, ipek, viskon ve iplik karışımlarından yapılabilir. Jersey ağırlıklı olarak tişörtler, bebek kıyafetleri, iç giyim ve ayrıca yatak tekstili için kullanılmaktadır.

 Esnek Kumaş Alım ,Esnek Kumaş ALINIR,Esnek kumaş isimleri,Esnek kumaş bulmaca,Esnek Kumaş Nedir,Likralı Kumaş,Jarse kumaş,Kumaş çeşitleri,,Desenli Kumaş,Kumaş Fırsatı Likralı KUMAŞLAR,Esnek Kumaş Pantolon,Penye Kumaş
Jersey yıpranmaz bu da kesilen kenarların sürfile yapılmasının kesinlikle gerekli olmadığı anlamına gelir Örgü tipine bağlı olarak jarse kesim kenarlarında orta ila güçlü bir kıvrılma eğilimine sahiptir.

Jersey kumaşları özellikle gömlekler, tişörtler ve üstler ile elbiseler ve aksesuarlar için uygundur.

SÜPREM KUMAŞ SATIN ALANLAR…

İki farklı görünen tarafı vardır; bir tarafta sağ dikişler ve diğer tarafta ters dikişler görünür. Bu jarse kenarlarda çok fazla kıvrılır ve bu da işlemeyi o kadar kolay hale getirmez.

JERSEY (DOUBLE JERSEY)

Kumaş alanlar. Jarse kenarları kıvrılmadığı ve aynı görünen iki yüzü olduğu için diğer jarse kumaşlardan çok daha iyi işlenebilir. Keserken, kumaşın kenarlarına paralel uzanan dikişler boyunca kumaşı kesmeye özen göstermelisiniz. Kumaşa veya elyaflara zarar vermemek için dikiş makinesi ile yapacağınız işlemlerde üniversal iğneler yerine mutlaka jarse iğneler veya streç iğneler kullanmalısınız.

Kumaş satın alan forma özellikle elbiseler, ceketler ve etekler için uygundur.


İNTERLOK KUMAŞ ALANLAR


interlok astar,intarlok astar alanlar,ham interlok alan,astarlık interlok,ham interlok alanlar,baskı altı interlok,parti interlok,kilo ile intrelok,kiloyla interlok,interlok satın alan
Viskon Kumaş alan. Bu, sol-sol ve sağ-sağ dikişlerle örülür. Böylece her iki taraf da aynı görünüyor ve kenarlar neredeyse hiç kıvrılmıyor. İnterlok jarse çok dayanıklı, gerilebilir ve yırtılmaya karşı çok dayanıklıdır ve bu nedenle süpremden çok daha sağlamdır.

Nervürlü kumaş

Şifon Kumaş alanlar. Manşet kumaşı genellikle örme tüp olarak sunulmaktadır. Elastikiyet ter ve jarse aşan bu kumaş yapar, kazak ve pantolon kelepçeler için ideal bir. Ancak manşetler vücuda yakın ama yine de yumuşak ve rahat olması gereken giysileri dikmek için de kullanılabilir. Her şeyden önce düz örgü manşetler bebek kıyafetlerinde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Gerilmeyen kumaşlar / dokuma kumaşlar

Penye Kumaş alanlar. En yaygın esnemeyen kumaş, genellikle dokuma kumaş olarak da adlandırılan basit pamuktur. Dokuma ürünleri işlerken kesilen kenarların yıpranacağına dikkat edilmelidir. Bu nedenle, daha fazla işlemden önce overlok veya basit bir zikzak dikiş ile örtülmeleri gerekir. Kumaş alanlar kalınlığına uygun üniversal iğneler vardır. Parti Dokuma kumaşlar esnek değildir olduklarını, yani giyim için uygun değildir olan çok vücuda yakın. Pamuklu kumaşlar çekme eğilimi gösterdiğinden dikilmeden önce mutlaka ön yıkama yapılmalıdır!

 Esnek Kumaş Alım ,Esnek Kumaş ALINIR,Esnek kumaş isimleri,Esnek kumaş bulmaca,Esnek Kumaş Nedir,Likralı Kumaş,Jarse kumaş,Kumaş çeşitleri,,Desenli Kumaş,Kumaş Fırsatı Likralı KUMAŞLAR,Esnek Kumaş Pantolon,Penye Kumaş

BATİSTE

Kumaş alan yerler. Batiste çok ince iplikli pamuklu veya keten bir kumaştır. Düşük yüzey ağırlığı nedeniyle güzel ve kolay düşmesi gereken bluzlar veya astar malzemesi olarak çok uygundur aynı zamanda yoğun kullanılan alanlarda çok hızlı aşınma belirtileri gösterir. Batiste mat bir yüzeye sahiptir ve genellikle yarı saydamdır. Asil, yumuşak bir şekilde düşen dokusu, aynı zamanda onu yazlık elbiseler için mükemmel bir kumaş yapar.


Kumaş satın alanlar biraz kırışıyor, ancak çok iyi ütülenebilir ve çalışması kolaydır. Her zaman olduğu gibi, batiste de boyutuna kesilmeden önce önceden yıkanmalıdır. Yıkarken ve ütülerken nişasta ile muamele etmek, kesimi çok daha kolay hale getirir. Makineyle dikmek için ince bir iplik ve 75 mikroteks veya üniversal iğne kullanırsınız.

  
138 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam66
Toplam Ziyaret134572
Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841
Hava Durumu
Saat