• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

KUMAŞ ALAN YERLER | DOKUMA KUMAŞ ALANLAR | ÖRME KUMAŞ ALANLAR | PENYE KUMAŞ ALANLAR | KUMAŞ ALIM |

HERTÜRLÜ KUMAŞ ALANLAR | 05322482372 |

Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim

Gabardin kumaş, Gabardin kumaş alan,

HERTURLÜ GABARDİN KUMAŞ ALIYORUZ |05356519107

1 Gabardin Kumaş Nedir? Gabardin kumaş alanlar kimlerdir
1.1 Neymiş Bu Gabardin Kumaş?Gabardin Kumaş Alanlar 
1.2 Gabardin Kumaş Fiyatları Gabardin Kumaş Alanlar 
1.3 Parti Malı Gabardin Kumaş Nedir? Gabardin Kumaş Alanlar 
1.4 Gabardin Parti Kumaş Alanlar Kimlerdir?
1.5 Gabardin Kumaşın Faydaları Ve alımı
1.5.1 Kumaşın Dokusu Gabardin Kumaş Alanlar 
1.5.2 Kumaşın Su Direnci Gabardin Kumaş Alanlar 
1.6 Enteresan Moda / Gabardin Pantolon
1.6.1 Tipik Desenler ve Renkler Gabardin Kumaş Alanlar 
1.6.2 Gabardini Neden Giymeniz Gerekir?
1.6.2.1 Gabardin Kumaşın Kökeni
1.6.3 Gabardinin Evrimi Gabardin Kumaş Alanlar 
1.7 Gabardin Kumaşın Bakımı Nasıl Yapılır?
1.7.1 Gabardin Kumaşa Dair Teknik Bilgiler
1.7.1.1 Yüksek Kaliteli Gabardin
1.7.1.1.1 Gabardinin Teknik Tekstil Terimleri Sözlüğündeki Niteliği : (2 × 1; 2 × 2)
1.8 Gabardin Kumaş Özellikleri Gabardin Kumaş Alanlar 
1.9 Gabardin ve Denim Arasındaki Fark Nedir?
1.10 Gabardin ve Poplin Kumaş Gabardin Kumaş Alanlar 
1.11 İpek Gabardin Kumaş
1.12 Çocuklar İçin Gabardin Kumaş Gabardin Kumaş Alanlar 
1.12.0.1 Sonuç
Gabardin Kumaş Nedir? Gabardin Kumaş Alanlar 

Bazı kumaşların azalıp artan popülerlik Gabardin Kumaş Nedir? Neymiş Bu Gabardin Kumaş? Gabardin Kumaş Fiyatları Parti Malı Gabardin Kumaş Nedir? Gabardin Parti Kumaş Alanlar Kimlerdir? Gabardin Kumaşın Faydaları Kumaşın Dokusu Kumaşın Su Direnci Enteresan Moda / Gabardin Pantolon Tipik Desenler ve Renkler Gabardini Neden Giymeniz Gerekir? Gabardin Kumaşın Kökeni Gabardinin Evrimi Gabardin Kumaşın Bakımı Nasıl Yapılır? Gabardin Kumaşa Dair Teknik Bilgiler Yüksek Kaliteli Gabardin Gabardinin Teknik Tekstil Terimleri Sözlüğündeki Niteliği : Gabardin Kumaş Özellikleri Gabardin ve Denim Arasındaki Fark Nedir? Gabardin ve Poplin Kumaş İpek Gabardin Kumaş Çocuklar İçin Gabardin Kumaş vardır. Nitekim gabardin kumaş, bir zamanlar popüler olan, ancak şimdi nadir görülen kumaşlardan biridir. Bu üzücü çünkü inanılmaz güzel, kullanışlı bir kumaş.

Bu yazıda gabardin kumaş ile ilgili merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz.

Gabardin kumaş nedir? Nereden gelmiştir? Nasıl giyilir? ve daha fazlası.

Neymiş Bu Gabardin Kumaş?

Gabardin, tipik olarak takım elbise, ceket, pantolon ve diğer giysilerde kullanılan sert, sıkı dokunmuş bir kumaştır. Dimili bir kumaştır ve kamgarn yün, pamuk ve yün karışımlarından yapılabilir. Spesifik bir
malzeme değil, atkı ipliğinden çok daha fazla çözgü ipliği içeren spesifik bir dimi türüdür. İpeksi ve ıslanmaya karşı direnç ile karakterizedir.

Dokuma kumaşlar hakkında ön bilgi almak için >>> “Dokuma Kumaş”

Gabardinin, şu anda bir moda evi olan Burberry firmasından Thomas Burberry tarafından icat edildiğini biliyoruz. Burberry kumaşı 1879’da yarattı ve 1888’de patentini aldı. Orijinal kumaş dokunmadan önce su geçirmez hale getirildi ve kamgarn veya kamgarn yün ve pamuk karışımından yapıldı. Su iticiydi, ancak Macintosh gibi diğer lastik kaplı
yağmurluklardan daha rahattı.Gabardin kumaş alanlar, Gabardin kumaş alınır, Gabardin kumaş alan yerler, Gabardin kumaş alan firmalar, Gabardin kumaş alım satım yapanlar,

Bu kumaş, ünlü kutup kaşifleri, yani Roald Amundsen (Güney Kutbu’na ulaşan ilk adam) ve 1914’te Antarktika’yı geçmek için bir keşif gezisine liderlik eden Ernest Shackleton tarafından giyildi. Oyuncu David Niven de gabardin ile fotoğraflandı. Gabardin’in popülaritesinin doruğu 1950’lerde, J.C. Penney gibi mağazaların “hafta sonu ceketleri” adı verilen kısa belli gabardin ceketler ürettiği yıllardır. Aynı zamanında pantolonlar ve takımlar için popüler bir kumaştı.

Gabardini günümüzde çoğu perakendecide bulunamıyor ve özel kumaşçıların tekliflerinde de pek bahsi geçmiyor. Yine de, bulabilirseniz, mükemmel bir orta ağırlıkta kumaş olduğu için en azından bu kumaştan yapılmış bir çift pantolon bulundurmaya değer.

Gabardin Kumaş Fiyatları

Gabardin Kumaş Fiyatları Euro
Euro Banknotlar
Gabardin kumaş fiyatları İstanbul ilinde her ilçeye göre değişiklik gösterir. Örneğin gabardin kumaş Zeytinburnu ilçesinde farklı Güngören ilçesinde farklı fiyatlarla satılır.

Parti Malı Gabardin Kumaş Nedir?

Parti malı gabardin kumaş nasıl olur? diye soruyorsanız hemen açıklayalım. Parti kumaş alanlar tabiki gabardin kumaş ile çalışmak istiyorsa onu almak isteyeceklerdir. Parti kumaş gabardin regüle gabardin kumaştan daha ucuzdur. Parti kumaş fiyatları her geçen gün orijinal gabardin top kumaş fiyatları na yaklaşmaktadır.

Parti kumaş satanlar kumaş fabrikaları vasıtasıyla (genellikle İstanbul’da) parti kumaşı satın alırlar. Daha sonra bunu Zeytinburnu veya diğer tekstil lokomotiflerinde satışa sunarlar. Parti kumaş ne demek? sorusunun cevabı çok basit. Örneğin parti malı kot kumaş sipariş üzerine verilen kumaşların hatalı (boya hatası) veya eksik çıkması sonucu daha ucuz maliyetli olan kot kumaşıdır. Parça veya tekleme kumaş olabilir.

Gabardin Parti Kumaş Alanlar Kimlerdir?

Bu sorunun cevabını tam olarak bilmesek de size bir ipucu verebiliriz. Parti kumaş İstanbul şehrinde talep ediliyorsa Zeytinburnu, Merter Tekstil Merkezi, Esenyurt, Esenler veya Yenibosna ilçelerine keşfe çıkmaları tavsiye edilir.

Parti kumaş alanlar, parti kumaş satanlar ve parti kumaş fiyatları hakkında daha detaylı bilgiler için >>> “Parti Kumaş”

Gabardin Kumaşın Faydaları

Gabardin, sıradan bir kumaş değildir ve kendine has artılarıyla birlikte gelir. Bunlardan en yaygın ikisi aşağıda belirtilmiştir:

Kumaşın Dokusu

Kamgarn yün, pamuk veya bunların bir karışımından yapılabilmesine rağmen, gabardin; ipeksi, parlak bir doku hissine sahip olduğu bilinmektedir. Bu, sıkıca dokunmuş kumaşların tipik bir özelliği olduğu
için bizi pek de şaşırttığı söylenemez.

Kumaşın Su Direnci

Gabardinin sıkı örgüsü ayrıca suyu itme yetisine de katkıda bulunur. Açıkçası, sağanak yağışta gabardin kıyafeti giymek yine de tavsiye edilmez, ancak işten eve giderken biraz yağmura yakalanırsanız, rahatça kuru kalmanızı sağlar.

Su geçirmeyen kumaşlar hakkında detaylı bilgiler için >>> “Su Geçirmeyen Kumaş Nedir?”

Enteresan Moda / Gabardin Pantolon

Kahverengi Gabardin Pantolon
Gabardin Kumaş Pantolon Önden Çekim
1930’larda yün gabardin tuhaf pantolonlar için çok popüler bir kumaştı. Tipik olarak ten rengi giyilen ve bir lacivert blazer ile eşleştirilen bu ürün, o zamanlar birçok erkek için günlük pantolon olarak kabul edilen gri flanellere bir alternatif sağlıyordu. Gabardin takımlar gibi bu kumaştaki pantolonlar da yılın herhangi bir döneminde giyilebilir. Bununla
birlikte, beyaz bir gabardin pantolon yazın harika olacaktır ancak kışın çok da tavsiye ettiğimiz söylenemez.

Tipik Desenler ve Renkler

İstisnalar olmasına rağmen, gabardin giysiler tipik olarak düz renklerde sunulur. Tan gabardin (tan rengi açık kahverengi bir ton)muhtemelen bu malzeme için en yaygın renktir). Birçok gabardin satan yerler, kumaş kitaplarının bir bölümünde gabardine yer vermeye devam etmektedir.

Gabardini Neden Giymeniz Gerekir?

Gabardin, tipik olarak pamuktan yapılmış, dayanıklı ve pürüzsüz bir dimi dokuma kumaştır. Çoğu insan kumaş gabardini duymuştur. Ancak bu konuda hiçbir şey bilmiyor. En sevdiğimiz malzemelerden biri ve inanılmaz bir geçmişi var.

Gabardin Kumaşın Kökeni

Gabardin, 1800’lerin sonlarında Burberry’nin kurucusu Thomas Burberry tarafından yaratıldı. Burberry, yıpranma ve tahrip olmaya dayanabilecek çok yönlü bir kumaş karışımı yaratmak istedi.

Burberry, ilhamını ve yeni kumaşına adını Ortaçağ’ın Gaberdina’sından aldı. Gabardin pantolon ve bluzların üzerine giyilen bol ve uzun giysilerdi. Tipik olarak, dilenciler onları elementlerden ekstra koruma için kullandılar. Genellikle gabardina bel çevresine bağlanırdı. Yeni malzemesini yaratmak için Burberry, ağırlıklı olarak kamgarn yüne dayanan sıkı dokunmuş bir kumaş geliştirdi. Kamgarn dokuması bir tarafta nispeten pürüzsüzdü ve diğer tarafta nervürlü bir görünüme sahipti. Dokuma açısından bakıldığında, bu gabardini bir dimi kumaş yaptı. Burberry, bu ürettiği kumaşta dikkatleri toplamak için birkaç giysi üretti.

Gabardinin Evrimi

Gabardin’in şeklini koruyan ve kolay kolay kırışmayan bir yönü var. Bu da gardıropta kalmasını sağlayan herkes için gerekli bir artıydı. Parlaklığı, gabardini hem kadınlar hem de erkekler için moda yaratmak için ideal hale getirdi. Günümüzde gabardinin bir başka kalıcı kullanım yerini paltolarda görmekteyiz.(trençkotu düşünün).

Gabardin Kumaşın Bakımı Nasıl Yapılır?

Gabardinde bulunan liflere bağlı olarak, bugün üretilen giysilerin bir kısmı, yıkayıcı üzerinde hafif bir döngü ve kurutucu üzerinde düşük ısı ayarı kullanılarak temizlenebilir. Aynı giysiler elde yıkamada da
iyi sonuç verir. Düşük ayarda sıcak bir ütü seti, genellikle hızlı temizlik için uygundur. Ancak kumaşta kalıcı bir zarar verebileceğinden çok fazla ısı kullanmamaya dikkat edilmelidir.

Gabardin Kumaşa Dair Teknik Bilgiler

Gabardin kumaş, sıkıca dokunmuş, çözgü yüzlü bir dimi dokuma kumaştır. Çözgü yüzlü kumaşlar, kumaş yüzeyinde atkı veya çapraz ipliklerden daha fazla çözgü veya uzunlamasına ipliğe sahiptir.
Dimi dokuma kumaşlar, yüzeylerinde çapraz bir şerit veya kabarık bir çizgi gösterir. İnce tel yakın aralıklı, hafifçe yükseltilmiş, belirgin ve sadece kumaşın yüzünde belirgindir.
Gabardinde wale açısı 45 veya 60 derecedir.
Gabardine her zaman atkı ipliklerinden çok daha fazla çözgüye sahiptir, genellikle atkı ipliklerinin iki katı kadar çözgü ipliği vardır.
Kumaş ağırlıkları yarda kare başına 7 ons ile yarda kare başına 11 ons arasında değişir. Kumaş yoğunluğu inç başına 76 çözgü ucu (epi) ile inç başına 48 atkı (ppi) ile 124 epi x 76 ppi arasında değişir.
Örgü yapısı, iplik boyutu ve çözgü / doldurma oranının birleşimi tel açısını oluşturur.
Erkek giyiminde genellikle dik (63 derece açılı) bir dimi gabardin kullanılırken, kadınların giyiminde genellikle normal (45 derece açılı) bir dimi gabardin kullanılır.
En yaygın örme desenlerinde, çözgü, bir dolgunun (2 × 1) altına girmeden önce iki atkı ipliğini geçer veya çözgü, iki dolgunun (2 × 2) altına girmeden önce iki dolguyu geçerek, şerit çizgisinin hareket ettiği sağ taraftaki dimi oluşturur sol alttan sağ üste dğru.
Gabardin, sağlam ve dayanıklı bir kumaştır. Gabardin çeşitli elyaf türleri, ağırlıkları ve kalitelerde mevcuttur. Gabardin genellikle yünden yapılır.
Yüksek Kaliteli Gabardin

En yüksek kalitede gabardin için iki katlı kamgarn iplikler kullanır, ancak tek kamgarn iplikler, iki katlı ve tek yün iplikler de kullanılır. Daha kaliteli kumaşlar daha yumuşaktır. Düşük kaliteli kumaşlar pürüzlü ve serttir. İki katlı kamgarn iplikler, çözgü yüzlü yapı ve kumaşın sert, uzun ömürlü ve dayanıklı bir kumaş olmasını sağlar.
Pamuk veya ipekten yapılan gabardinler güçlü, kompakt ve zariftir, ancak çok yaygın değildir.
Gabardin ayrıca yüzde 100 dokulu polyester veya pamuk-polyester karışımı olabilir.
Pamuklu ve dokulu polyester gabardinler genellikle sol taraftaki 2 × 2 dimi dokuma ile yapılır.Gabardin donuk bir parlaklığa sahiptir.
Kompakt yapısı ve sert yapısı nedeniyle tozu ve suyu iter ve kolay kırışmaz.
En iyi net ve basit çizgilere veya yumuşak kıvrımlara sahip özel tasarımlarda işe yarar çünkü sıkı dokuma kumaşta rahatlamayı güçleştirir.
Gabardin, erkekler ve kadınlar için bol pantolon, ceket ve takım elbise, üniforma, etek, yağmurluk ve her türlü hava koşuluna uygun mont, spor giyim, binicilik alışkanlıkları, kayak kıyafetleri, şapkalar ve kumaş ayakkabılar gibi kıyafetlerde kullanılır. Spor giyim ve elbiseler için daha hafif gabardin kullanılırken, daha ağır gabardin pantolonlar ve daha özel takım elbiseler için kullanılır.
Ütüleme veya presleme sırasında fazla ısı ya da baskı kumaşta hasar oluşturabilir.
Gabardinin Teknik Tekstil Terimleri Sözlüğündeki Niteliği : (2 × 1; 2 × 2)

Gabardin Kumaş Özellikleri

Çözgü ile üzerinden geçen atkı ipliği sayısı birinci rakam ile temsil edilir. Dolguyu tekrar geçmek için dönmeden önce çözgünün altından geçtiği atkı ipliği sayısı ikinci rakam ile temsil edilir. Dokuma bir kumaşta çapraz iplik için tekstil endüstrisi terimidir. Kumaşın ön tarafında görülen kabarık bir çizgi. Dokuma kumaşta uzunlamasına iplikler.Alternatif bir yazım yazmak istersek bu ‘gaberdine’ olur. Gabardine, İspanyol veya Fransız kökenlidir.

Orta Çağ’da, gabardin gevşek bir manto veya kaba dokuma bir dimi pelerini olarak hayata geçmiştir. Gabardin Kumaş ile Kot Kumaş Arasındaki Fark Gabardindeki dokuma genellikle daha sıkıdır.Dimi kumaşın sıkı dokuması nedeniyle lekelerin nüfuz etmesi zordur. Gabardin, tüm yünlerde, yün ve sentetik karışımlarda ve akriliklerde orta (elbise) ile ağır (takım elbise) ağırlıklarda bulunur. İki tip arasındaki temel fark, giyside kullanılan kumaştır. Aynı tip giysiler, birkaç yıkamada çeşitli etkiler yaratabilir.

Gabardin ve Denim Arasındaki Fark Nedir?

Ve tabii ki denim, klasik Amerikan mavi kotunun kumaşıdır. Denim kotlar ve pamuklu kotlar. Bunlar ticari pazarda satılan sadece iki tip kottur. Yıkama tekniğine göre soluk / eski, renkli vs.. Beyaz iplikler kumaş genişliği boyunca uzanır. Pamuk veya ipekten yapılan gabardinler güçlü, kompakt ve zariftir, ancak çok yaygın değildir.

Bir kot pantolon, bebeklerden yetişkinlere kadar pek çok insan tarafından giyilen, mükemmel bir gündelik kıyafettir. Bazı markalar, geçen zamana rağmen, onu her zaman farklı kılan kaliteden ödün vermeden, giysilerinin şeklini ve özelliklerini her zaman değiştirmeyi başarıyor. 16 rengi bulunan bu kırışıksız ve esnek kumaşla (% 2 spandeks) çok şık elbiseler, pantolonlar ve takımlar yapılabiliyor.

Denim kumaş hakkında daha detaylı bilgi almak için >>> “Kot Kumaş”

Gabardin ve Poplin Kumaş

Pamuklu Poplin Kumaş Kirli Beyaz Renk
Pamuklu Poplin Kumaş
Poplin kumaşın hafif, ince ve pürüzsüz olduğu yerlerde, benzer şekilde yumuşak ve dayanıklı olmasına rağmen, dimi daha kalın ve ağırdır. Gabardin’de süper sıska J18 jean sonsuza kadar bir stil ikonu olan Emporio Armani jeanler tüm nesillerin sembolüdür. Gabardin, takım elbise, ceket, pantolon, üniforma, rüzgarlık ve diğer giysilerin yapımında kullanılan sert, sıkı dokunmuş bir kumaştır. Ağırlık ve içeriği denim ile benzerdir, ancak denim her zaman pamuktur, gabardin ise değişebilir.

Gabardin’in şeklini koruma ve kolay kolay kırışmama özelliği vardır bu da gardıropta kalması için ekstra bir artıdır. Mavi / indigo iplikler uzunlamasına veya “çözgü” iplikleridir (kenarlara paralel). En sevdiğimiz malzemelerden biri ve inanılmaz bir geçmişi var. 16. yüzyılda yoksulların dış giysileri için kullanılmaya başlandığından, bir tür uzun cüppe gibi, ancak genellikle ön tarafta açık olan kıyafetler için kullanılmıştır. Pamuklu ve dokulu polyester gabardinler genellikle sol taraftaki 2 × 2 dimi dokuma ile yapılır.

İpek Gabardin Kumaş

Gri İpek Gabardin Kumaş Etek
Gri Renk Gabardin Kumaştan Etek
Nispeten güçlü ve sıkı bir kumaş, dimi dokuma ile yapılmış ve biraz kırbaç ipine benzeyen, ancak daha hafif dokuya sahip. Gabardin, başlangıçta yağmurlukların üretiminde kullanılan su geçirmez bir kumaş türüdür. Tamamen ipekten üretilen, daha açık ve çok daha hafif dokulu bir kumaşa ipek veya vual gabardin denir.

Çocuklar İçin Gabardin Kumaş

Aslında gabardin kumaş, pardesüler, pantolonlar, takımlar, üniformalar için en uygun olan sıkı dokunmuş bir kumaştır. Gabardin, kumaşı dokumak için kullanılan malzemeden (yün, pamuk, polyester) çok dimi dokumaya odaklanır. Daha önce denildiği gibi, gabardin kumaş, 1879’da Thomas Burberry tarafından icat edildi. Burberry, Basingstoke, Hampshire, İngiltere’deki Burberry moda evinin kurucusuydu. Geleneksel olarak, gabardin kumaş yapmak için kullanılan lif kamgarn yündü. Ancak kumaşı yapmak için pamuk, dokulu polyester veya hem pamuk hem de polyester karışımı kullanılabilir. Bunları yaparken genellikle ham gabardin kumaş kullanılır.

Ham-İşlenmemiş Gabardin Kumaş Fotoğrafı
Ham Gabardin Kumaş
Bu kumaş, sıkı dokuması nedeniyle su geçirmez ve rüzgar kıran bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle, Roald Amundsen (Güney Kutbu’na ulaşan ilk adam) ve George Mallory (1924’teki Everest Dağı girişimi) gibi kaşifler, Güney’in sert unsurlarından koruma sağlamaya yardımcı olduğu için bu kumaştan yapılmış giysiler kullandılar. Gabardinden yapılan önlük ve kıyafetler, ipek ve diğer kumaşlardan yapılan diğer önlük ve kıyafetlere göre daha ucuzdur.

Ayrıca gabardin önlük ve kıyafetler, dimi dokuması nedeniyle diğer kumaşlara göre daha dayanıklıdır. Bu dayanıklılık nedeniyle gabardin elbiseler ve kıyafetler, bir bebeğin veya yürümeye başlayan çocuğun onlara verdiği aşınmaya ve yıpranmaya daha iyi dayanabilir. Buna ek olarak, gelecek nesil çocuklarımızın okul kıyafetleri için kullanması için gabardin üniformanın gelecek nesillere aktarılması da olasıdır.

Sonuç

Artık gabardin hakkında biraz bilgi sahibi olduğunuza göre, terzinizle bilinçli bir şekilde sohbet edebilir ve alışveriş yaparken bu özellikleri göz önünde bulundurarak daha keyifli ve bilgili bir şekilde giyinebilirsiniz

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam91
Toplam Ziyaret209267
Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.548332.6787
Euro34.904535.0444
Hava Durumu
Saat