• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası

KUMAŞ ALAN YERLER | DOKUMA KUMAŞ ALANLAR | ÖRME KUMAŞ ALANLAR | PENYE KUMAŞ ALANLAR | KUMAŞ ALIM |

HERTÜRLÜ KUMAŞ ALANLAR | 05322482372 |

Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim
 • PAMUKLU KUMAŞ ALAN 05322482372 PAMUKLU KUMAŞ NASIL DİKİLİR? - 22/08/2023
 • PAMUKLU KUMAŞ ALAN 05322482372 PAMUKLU KUMAŞ NASIL DİKİLİR?


  Pamuklu kumaş alanlar, pamuk kumaş alan firmalar, Pamuklu kumaş alan yerler, Pamuklu kumaş alım satımı yapan kişiler, pamuklu kumaş kime satılır, satılık pamuk kumaş alanlar, pamuk polyester kumaş kime verilir,


  Pamuk harika bir kumaştır. Hazır giyim endüstrisinde, giysilerin% 50’den fazlası pamuk elyafından yapılmıştır. Bir lağımcı için pamuklu kumaştan çok uzaklaşamazsınız. Bluzlar, elbiseler, etekler, ceketler, pantolonlar, şallar – bir giysiye isim verirsiniz ve onu pamuktan yapabilirsiniz. Ve muhtemelen onunla dikmek için gereken her şeyi biliyorsunuzdur. Öyleyse, pamuklu kumaşla dikiş üzerine bu yazının gereksiz olduğu düşünülebilir. Şaşırmış olabilirsin (ya da olmayabilir)

  En İyi Pamuklu Kumaş Satın Alın.
  En iyi kumaşa sahipseniz, dikiş işiniz zaten kolaydır. Sadece “pamuk” diye sorarsanız, bir kumaş galerisinden makaraya gelirsiniz – farklı isimler kafanıza şık bir uyum sağlamak için yeterlidir. Bugün giysi ve diğer şeyler yapmak için 90’dan fazla pamuklu kumaş alan türü bulunmaktadır.


  Pamuk dokunabilir veya örülebilir. Pamuklu kumaşlarda yaygın olarak kullanılan iki örgü türü düz dokuma ve dimi dokumadır.

  Pamuk alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, iplik numarası ve kumaş ağırlığıdır.

  Genellikle, yüksek bir iplik numarası işaretlendiğinde, kumaşın yüksek kalitede olduğunu gösterir. Yoğun dokunmuş ve yumuşak olacaktır.

  TOPTAN KUMAŞ SATIN ALANLAR

  Ancak çok yüksek iplik sayısı olarak işaretlenmiş pamuk var, ancak dokunulduğunda çok pürüzlü olduğu kanıtlandı. Bu yüzden çok yüksek iplik sayısı etiketi bir tutam tuzla birlikte alınmalıdır. Sahip olduğunuz kumaşın dokusunu kontrol edin. Düzgün ipliklerle bile yakından dokunuyor mu? Amacınız gevşek dokunmuş bir pamuk gerektirmedikçe, sıkı dokunmuş bir pamuklu kumaş daha iyidir ve dokunması yumuşaktır.

  TOPLU PENYE ALANLAR

   Pamuklu kumaş alanlar, pamuk kumaş alan firmalar, Pamuklu kumaş alan yerler, Pamuklu kumaş alım satımı yapan kişiler, pamuklu kumaş kime satılır, satılık pamuk kumaş alanlar, pamuk polyester kumaş kime verilir,
  Nişasta olup olmadığını kontrol edin – tırnaklarınızı pamuğun üzerinde gezdirin veya kumaşın gevşek bir dokumaya sahip olup olmadığını ancak sert görünüp görünmediğine bakın. Toz halinde bir kalıntı varsa, bu, ona sahip olduğu görünümü (gevrek) vermek için boyutlandırma eklendiği anlamına gelir ve bu, kumaşınızı gevşek ve cansız bırakarak ilk yıkamada yıkanacaktır. Çoğu ucuz pamuğa haşıl eklendi.

  Parlak renklerde baskılı pamuk için bir sorun renk akmasıdır. Baskının üzerine beyaz nemli bir bez sürün ve rengin çıkıp çıkmadığına bakın. Dikkatli olunması gereken başka bir şey de hap olacak mı? Pamuk, polyester liflerle karıştırıldığında tüylenecektir. % 100 pamuk genellikle tüy bırakmaz, bu nedenle kumaşta erken tüylenme belirtileri olduğunu düşünüyorsanız çalıştırın. Daha sonra daha da kötüleşecek.

  Hafiften orta ağırlığa kadar farklı pamuk ağırlıkları vardır ve her ağırlık farklı şeyleri dikmek için uygundur. Uygun pamuğu satın almak, projedeki amacınıza, ihtiyacınız olan örtüye vb. Bağlıdır.

  Hafif bir pamuklu kumaş istiyorsanız : Muslin, pamuklu vual,pamuklu batiste seçeneklerinizdir.

  Orta ağırlıkta pamuklu kumaş istiyorsanız : Pamuklu gazlı bez, pamuklu poplin, pamuklu damask, saten, pamuklu pazen, gabardin, şemsiye, pamuklu jarse tercihlerinizdir.

  PARTİ KUMAŞ ALANLAR
  Ağır bir pamuklu kumaş istiyorsanız :  Pamuklu kanvas, kadife, kadife, kot, havlu kumaş tercihlerinizdir.

  Bazen görünümü ve özel dokusu için pamuklu bir kumaş tercih edebilirsiniz. Bazıları nervürlü, bazıları kazıklı yapıya sahip, bazıları üzerine dokunmuş noktalarla geliyor, bazıları büzülmüş yüzeye sahip. Dokulu kumaşlar hakkındaki bu gönderiye göz atın – pamuğunuzu orada bulabilirsiniz.

  Pamuklu kumaşlarda kimyasal maruziyet konusunda endişeleriniz varsa (en kanserojen kimyasallardan bazıları pamuklu tekstil üretiminde kullanılmaktadır) saf olduğu onaylanmış Organik pamuk satın alın. Çevre dostu organik kumaşlar için diğer seçenekler hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

  Orta ağırlıkta baskılı kumaşlar biraz gevrektir ve vücut üzerinde bol dökümlü değildir – bu nedenle, dökümlü bir kumaş istiyorsanız, bu sizin için uygun değildir. Ancak onu yeterince dökümlü hale getirmenin bir püf noktası ipeksi bir astar kullanmaktır.

  2. Pamuklu kumaşın ön işlemden geçirilmesi

  Pamuklu kumaş genellikle çok fazla nişasta / haşıllama ile tamamlanır. Onunla dikiş dikmeye başlamadan önce mutlaka ön yıkamalısınız – aksi takdirde dikip yıkadıktan sonra giysi küçülür. Daha sonra yıkamayı planladığınız için ön yıkama yapın.

  Kumaşı kesmek için işaretlemeden önce kumaşa bastırarak tüm kırışıklıkları giderin.

  3. İğneleri seçin

  Orta ağırlıktaki pamuklu kumaşlar için 80/12 boyutlarındaki evrensel iğneler kullanılabilir ve 70/10, ince pamuklu kumaşları dikmek için en iyisidir. Daha ağır pamuklu kumaşlar için 90/14 veya 100/16 iğne kullanın. Çok ağır pamuklu kumaşlar için 120/20 iğne kullanılır. Pamuklu örgüler için daha iyi kontrol ve düzgün dikiş için yuvarlak uçlu bir iğne kullanın.

  4. Pamuk dikmek için en iyi iplik

  Hepsini kullanabilirsiniz – pamuk, pamuk / polyester, polyester ve hatta ipek iplik – tümü pamuklu kumaş dikmek için kullanılabilir.


  Daha spesifik ve anlayışlı olmak için – Esnemeyen pamuk için% 100 pamuk ipliği genellikle yeterlidir. Pamuklu kumaş likralıysa veya pamuklu örgü ise polyester iplik veya pamuk / polyester iplik kullanın. Pamuklu çim gibi ince pamuklu kumaşlar için tamamen pamuk ipliği kullanın.

  5. Pamuk kesimi

  Sahip olduğunuz pamuğun dokusu doğru değilse, vücuda düzgün şekilde yerleşmez, baskılar ve desenler düzgün hizalanmaz. Kumaşı satın alırken bunun kontrol edilmesi gerekir. Kumaşın tanesini nasıl bulacağınız hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz. 

  6. Pamuklu giysilerin dikiş yerleri ve kenarları

  Normal düz dikişlerle pamuk dikebilirsiniz – dikiş uzunluğunu 2,0 veya 2,5 olarak ayarlayın. 2,5 orta ağırlıkta kumaşlar için iyidir, ancak daha ince pamuk için 1,5 veya 2 gibi daha kısa bir dikiş kullanın. Eğimli pamuk kesimi için (gerilir), gerilmesi için kısa bir zig-zag dikiş kullanın .

  Pamuklu kumaş genellikle yıpranır, bu nedenle giysinin içinde düzgün bir bitiş için kesilmiş kumaş alan  kenarlarının bitirilmesi kesinlikle gereklidir.

  En kolay yol elbette serpme makası kullanmaktır. Pembeleşen makasla kestiğinizde elde ettiğiniz zikzak kenarlar, çoğu pamuk için yeterli kenarları tamamlayacaktır. Dikiş kenarları ayrıca bir overlok makinesi ile mükemmel şekilde tamamlanabilir. Önyargılı bağlama ile tamamlanan kenarlar da güzeldir ve profesyoneller tarafından düzenli olarak kullanılır. Şeffaf / neredeyse şeffaf pamuklu kumaşlar için, dikiş kenarlarının düzgün bir şekilde kapatılması için içeride bir fransız dikiş kullanın. Fransız dikişi üzerinde çalışmakla ilgili bu gönderiye göz atın

  Elde dikilmiş etek ucu, ince pamuklu kumaşlar için en iyisidir. Rulo etek ucu da işe yarıyor. Normal ağırlıkta pamuk için, çift katlı üst dikişli bir etek ucu kullanılır. Pamuk gevrektir ve düzgün görünür, ancak dikilir

  Pamuk dikiminde baskı çok önemli bir unsurdur. Keskin yapısı nedeniyle, dikerken bastığınızda dikmek için rüya gibi bir kumaşınız var.

  7. Arayüz ve astar

  Pamuklu kumaşın bile özellikle yakalar, cepler, bel bantları, yüzler ve hatta paçalar için ara yüze ihtiyacı vardır (öyle düşünmüyor olabilirsiniz). Eriyebilir ara yüzeyler (dokuma ara yüzeyler pamuklu dokuma kumaşlar için kullanılabilir ve pamuklu örmeler için örgü ara yüzeyler kullanılabilir).

  Dikişli ara yüzeyler ince pamuklu kumaşlar için kullanılabilir; Eriyebilir istiyorsanız çok ince ara yüz kullanın. Eğik kesimde patiska, organze veya muslin gibi kumaşlar, ince pamuk için dikişli arayüz olarak kullanılır.

  Orta ağırlıkta pamuk için, eriyebilir yerine uygun ağırlıkta bir dikme arabirimi kullanılabilir. Pamuklu veya patiska bu şekilde kullanılabilir.

  Pamuklu kumaşınızda likra elyaf varsa, ısıyla sertleştirilmesi gerekmeyen tela kullanmanız gerekecektir.

  8. PAMUKLU KUMAŞIN ÜTÜLENMESİ

  Pamuklu giysilerde herkesin görebileceği bir dezavantaj, özellikle ince ve orta ağırlıklı pamukta çok kırışmasıdır. Ütülenmesi biraz zor olan keten kumaşın aksine, pamuklu kumaşı yeterince hızlı bir şekilde buharla sıkıştırabilirsiniz.

  Pamuk elastik / likralı liflere sahip olmadığı sürece çok fazla ısı alabilir. Pamuklu kumaşınızda giysi etiketine göre likra lifleri varsa ( elastan / spandeks, likra için diğer isimlerdir ) veya sahip olduğunuz kumaşta streç varsa (örgü olmadan) yüksek ısıdan kaçının.

  FARKLI KUMAŞ ÇEŞİTLERİ NASIL TEMİZLENİR? BURADAN OKUYUNUZ.

  9. Pamuklu kumaş üzerine nakış

  Pamuk, işlendiğinde güzel görünür. Ancak, özellikle kumaş ince veya üzerine likra eklenmişse, nakış yapmadan önce tüm haşılları ön yıkayarak çıkarmanız ve uygun dengeleyici kullanmanız gerekecektir. Giysilerde, nakışın yerleştirildiği normal yerler paçalar, cepler, yakalar ve manşet bölgeleridir. Giysilere nakış işlemeyle ilgili gönderiye göz atın

  10. PAMUKLU KUMAŞIN SAKLANMASI VE BAKIMI


  Pamuklu kumaşlar genellikle az bakım gerektirir. Nakış ve diğer süslemeler gibi bir dikiş / tasarım düşüncesi aksini gerektirmedikçe, çamaşır makinesi / kurutucuda çok fazla uğraşmadan yıkanabilir ve kurutulabilir.

  Pamuklu kumaşa likra eklenirse kurutucuda ısıdan kaçınmanız gerekecektir. Bu kumaşların ütülenmesi ayrıca daha fazla özen ve daha soğuk ütü ayarları gerektirir

  Pamuğun renk tutması genellikle iyidir, ancak bazı renkli pamuklu kumaşlar akar ve bazıları hızla solar. Renk tutması için, tuzla karıştırılmış suda ön yıkama vb. Gibi birçok numara birçok kişi tarafından kefildir. Pamuklu kumaşınızın çok sayıda parlak renkli deseni varsa, alacağınız risklerden biri, bitişik alanların baskılardan gelen renklerle renklendirilmesidir.

  Pamuklu giysileri uzun süre güneş ışığında kurutmaktan kaçının – bu renk solmasını önleyecektir. Unutmayın ki pamuğun özellikle kolalıysa tamamen kuruması gerekir – küflü pamuğun kokusu korkunç derecede kokar. Yaşam kalitenizi önemsiyorsanız bundan kaçının

  Duyuru Arşivi

 • TOPTAN MİKRO KUMAŞ ALIMI 05322482372
 • Okmeydanı Kumaş Satın Alanlar 05322482372
 • Şifon Kumaş Kim Alıyor 05322482372
 • Kumaş Çeşitleri Alınır Satılır 05322482372
 • Topkapı Kumaş Satın Alanlar 05322482372
 • Abiyelik Kumaş Alım Satımı Abiye Kumaş Özellikleri 05322482372
 • Jarse Fiyatı Jarse Kumaş Satanlar Jarse Kilo Fiyatı 05322482372
 • Parça Kumaş Alan Nerede Olur 05322482372
 • İstanbul Toptan Kumaş Alan firma 05322482372
 • Şifon Kumaş Satışı 05322482372 Şifon Kumaş Alan Firma
 • Karışık Kumaş Alan Firmalar 05322482372
 • Kot Kumaş Satış Ve Alış 05322482372
 • İstanbul Elbise Modası Ve Kumaş Alan Firma 05322482372
 • Çantalık Kumaş Alan Firma 05322482372 Çantalık Kumaş Alanlar
 • Polar Kumaş Satış 05322482372 Polar Alan Firmalar
 • Kumaş Nereye Satarım 05322482372
 • Gömlek Kumaşları Satın Alan Firmalar 05322482372
 • Kumaş Çeşitleri Alan Firmalar 05322482372
 • Kumaş Parçası Alan Firmalar 05322482372
 • Yöresel Kumaş Alan Firmalar 05322482372
 • iSTANBUL ABİYELİK KUMAŞ ALAN KUMAŞÇILAR.05322482372
 • Krep Kumaş Nasıl Bir Kumaştır 05322482372 Krep Kumaş Alan Firma
 • Kumaş 05322482372 Kumaş Alan Kumaşçı
 • Saten Evde Nasıl Yıkanır? 05322482372 Saten Kumaş Alımı
 • Şifon Kumaş Tanımı Ve Özelikleri Ve Alımı 05322482372
 • Krep Kumaş Nasıl Bir Kumaştır? 05322482372 Krep Alım Satım
 • Kumaş Alan 05322482372 Viskon Kumaş Nasıldır?
 • En İyi Pantolon Kumaşı Hangisi? 05322482372 Kumaş Alanlar
 • Ayakkabı Kumaşı Nedir? 05322482372 Kumaş Alanlar
 • En İyi Pantolon Kumaşı Hangisi? 05322482372 Parça Kumaş Alan
 • Takım Elbiselik Poliviskon Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Parti Penye Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Yün Kaşe Kumaş Alan Firmalar |05356519107|
 • 70 Denye Jarse Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Brode Vual Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Zara Pullu Payetli Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Montluk Kapitone Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Montluk Paraşüt Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Örme Jakar Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Floş Saten Kumaş Alan Firmalar |05356519107|
 • Çamaşırlık Saten Kumaş Alan Firmalar |05322482371|
 • Ham Kanvas Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Kanvas Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Kağıt Tela Alan Firmalar |05322482372|
 • Şifon Tela Alan Firmalar |05322482372|
 • Gömleklik Bengalin Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Grek Tül Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Mira Süet Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Desenli Çilek Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Gömleklik Poplin Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Polyester Vual Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Organik İnterlok Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • 20/1 Kaşkorse Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • 30/1 Ribana Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • 36/1 Kompak Penye Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Şardonlu Üç İplik Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • 30/100 İki İplik Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Polyester İki İplik Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Likralı Süprem Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Puntorama Çelik İnterlok Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Scuba Dalgıç Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Baskı Altı Hürrem Kumaş Alanlar |05356519107|
 • Yıkamalı Kadife Kumaş Alan Firmalar |05356519107|
 • Rami Keten Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Antipirik Polar Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Polyester Astar Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Fok Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Lez Dantel Kumaş Alan Firmalar |053224823772|
 • Piefti Gabardin Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Denim Kot Kumaş Alan Firmalar |05356519107|
 • Oskar Krep Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Multi Şifon Kumaş Alan Firmalar |05322482372|
 • Kumaş Alanlar |05322482372| Kumaş Alan Firmalar |
 • Kumaş Alanlar |05322482372| Kumaş Alan Firmalar |
 • Her Türlü Dantel Kumaş Alanlar |05322482372| Dantel Kumaş Alınır
 • Her Türlü Krep Kumaş Alanlar |05322482372|
 • Her Türlü Şifon Kumaş Alanlar |05322482372|
 • Her Türlü Parti Kumaş Alanlar |05322482372|
 • Dokuma Kumaş Alanlar |05322482372| Dokuma Kumas Alan Firmalar
 • Top Kumaş Alanlar |05322482372| Top Kumaş Alan Firmalar
 • Parti Malı Kumaş Alanlar |05322482372| Stok Parti Kumas Alan Firmalar
 • Kumaş Alan Kumaşçılar |05322482372| Kumas Alan Firmalar
 • Kumaş | Kumaş Alan | Kumaş Alanlar |05322482372| • Ziyaret Bilgileri
  Aktif Ziyaretçi2
  Bugün Toplam46
  Toplam Ziyaret197284
  Duyurular
  Döviz Bilgileri
  AlışSatış
  Dolar32.477332.6074
  Euro34.596434.7351
  Hava Durumu
  Saat