• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

KUMAŞ ALAN YERLER | DOKUMA KUMAŞ ALANLAR | ÖRME KUMAŞ ALANLAR | PENYE KUMAŞ ALANLAR | KUMAŞ ALIM |

HERTÜRLÜ KUMAŞ ALANLAR | 05322482372 |

Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim
Kumaş Özellikleri 05322482372 Kumaş Alan Firma

KUMAŞ ÖZELLİKLERİ NEDİR? 05322482372 BU ARADA KUMAŞ ALAN BENİM


Cildiniz için en iyi olan, terlediğiniz ve bakımı en kolay olan malzemeler hangileri?

KUMAŞ SATIN ALINIR – PARÇA KUMAŞ SATIN ALANLAR – KİLO İLE KUMAŞ. Size modadaki en yaygın malzemeler hakkında genel bir bakış sunmak için sizin için küçük bir malzeme sözlüğü hazırladık. Kumaş alanlar. Artık farklı üretim yöntemleri, kumaşların avantaj ve dezavantajları ve bunlara nasıl bakılacağı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Göreceksiniz – her malzemenin avantajları var!

Bitkisel liflerden yapılmış malzeme

PAMUK

Parti ip alanlar. Pamuk lifleri, çalıların üzerindeki kapsüllerde büyür. Bir çırçır makinesi yardımıyla bu lifler bitkinin herhangi bir kalıntısından ayrılır. Tohumlar işlenerek yağa dönüştürülür veya yeniden ekilir. Muhafazaları hayvan yemi veya tavuk altlığı için kullanılır. Pamuk lifleri balyalar halinde preslenir, pamuk fabrikalarında iplik haline getirilir ve daha sonra işlenmek üzere ilgili fabrikalara gönderilir.


Pamuğun en önemli kalite özelliği, ştapel adı verilen lifin uzunluğu ile ilgilidir. Bir yığın ne kadar uzun ve eşit olursa, döndürmek o kadar kolay olur. Pamuk yetiştirme alanları örneğin Hindistan, Çin, ABD ve Afrika’daki diğer birçok ülkedir.

PAMUK: AVANTAJLAR

 interlok kumaş özelliği nedir, ipek kumaş özelliği nedir, Keten kumaş özelliği nedir, kot kumaş özelliği nedir, krep kumaş özelliği nedir, sandy kumaş özelliği nedir, şifon kumaş özelliği nedir, süprem kumaş özelliği nedir, viskon kumaş özelliği nedir

Sıcaklık ve nem düzenleyici
Yumuşak ve cilt dostu
Bakımı kolay ve dayanıklı
Yenilenebilir hammadde
nefes alabilir
Güçlü emici
Hafif ağırlık
PAMUK: DEZAVANTAJLARI

Düşük elastikiyetinden dolayı doğal elyaf kırışmaya meyillidir.

Islak pamuk ağırlaşır ve tekrar kuruması uzun zaman alır

Pamuk: bakım

Spot kumaş satın alanlar. Pamuk kaynamaya dayanıklıdır ve makinede yıkanabilir. Bununla birlikte, pamuk genellikle diğer kumaşlarla karıştırıldığı için bakım etiketine de dikkat etmelisiniz. Pamuk, yüksek sıcaklıkta nemli bir ütü ile eğrilebilir ve ütülenebilir. Elyafın her yerde bakımı çok kolaydır.

VİSKON / PARTİ VİSKON KUMAŞ ALANLAR.

Viskon, doğal hammaddelerden (okaliptüs, çam ve kayın ağacı) yapılmış doğal bir elyaftır. Odun parçalar halinde doğranır. Reçineler ve diğer maddeler kaynatılır. Temizleme ve ağartma işleminden sonra selüloz, katı selüloz tabakalarına preslenir. Plakalar daha sonra tekrar sürekli bir iplik oluşturan kimyasal bir işlem kullanılarak viskoz bir eğirme kütlesine dönüştürülür.

Kilo ile kot kumaş. Lif genellikle pamuk, yün, keten veya diğer liflerle karıştırılır, ancak tek lif olarak da kullanılabilir. Üretimi karmaşık olsa bile, viskon çok yönlü ve aynı zamanda ucuz olduğu için çok değerlidir. Genellikle bluz, gömlek, elbise, tişört, iç çamaşırı ve astar malzemesi olarak kullanılır.

Uzun etek,Etek kombinleri,Kloş etek,Pileli etek,Tesettür etek,Etek modelleri,Yazlık Etek Modelleri,Uzun etek modelleri,kalem etek modası,kısa etek modası,kot etek modası,saten etek modası,günlük etek modası,balo etek modası,düğün için etek modası,nişan merasimi etek modası,okul etek modası,etek kumaşları,kilo ile etek kumaşı,kiloyla etek kumaşı,eteklik kumaş alanlar,eteklik kumaş satanlar,etek ile giyilir,kısa etek ile ne giyilir,
Çamaşırı ve astar malzemesi olarak kullanılır.

VİSKON: AVANTAJLAR

Cilt dostu ve yumuşak
antistatik
Kumaş ipeksi bir parlaklığa ve güzel bir örtüye sahiptir.
Işığa dayanıklı
Doğal liflerle karşılaştırıldığında, ıslanma hissetmeden önemli ölçüde daha fazla nemi emebilir.
Kolay boyama (modada büyük avantaj)
Viskon: dezavantajları
Yıkandığında hızla küçülebilir
Düşük elastikiyet nedeniyle kırışmaya eğilimli
VİSKON: BAKIM

 interlok kumaş özelliği nedir, ipek kumaş özelliği nedir, Keten kumaş özelliği nedir, kot kumaş özelliği nedir, krep kumaş özelliği nedir, sandy kumaş özelliği nedir, şifon kumaş özelliği nedir, süprem kumaş özelliği nedir, viskon kumaş özelliği nedir

Viskonunu sıvı deterjanla maksimum 40 °C’ye kadar yumuşak bir döngüde yıkamak en iyisidir. Boyalı veya baskılı kumaşları daima açık renkli kumaşlardan ayrı yıkamanız gerekir. Lekeleri çıkarmak için safra sabunu kullanmanızı öneririz. Islak çamaşırları kolayca asarak kurutabilirsiniz. Giysilerinizi henüz nemliyken veya hafif bir bez altında ütülemelisiniz. Bir giysi parçası küçülürse, kolayca dikkatlice ayarlayabilirsiniz.

KETEN

Ucuz Keten lifleri, keten bitkisinin sapından elde edilir. Lifi üretmek için meyve kapsülleri gövdeden ayrılır. Bu daha sonra kavrulur. Bitki tutkalı gevşer ve lif demetleri çıkabilir. Kilo ile Keten daha sonra 5 ila 8 gün boyunca ılık suya yerleştirilir. Daha sonra kurutulur ve fazla ahşap parçaları titreşimlerle çıkarılır ve daha sonra iplik haline getirilmeden önce taranır.

Spot Keten ayrıca genellikle pamukla karıştırılır – buna yarım keten denir. Keten özellikle yaz aylarında popülerdir. Havadar, hafif ve serinletici, hoş kumaş ciltte ferahlatıcı bir his sağlar. Almanya’da bitki kuzeyde yetişiyor çünkü çok suya ihtiyaç duyuyor ve sahile yakınlığı bunun için ideal.

KETEN: AVANTAJLAR

Doğal olarak antistatiktir ve yüksek mukavemet ile karakterize edilir
Yaz aylarında havadar ve hoş serin
Kirlenmeye karşı az duyarlı
Yenilenebilir hammadde
Kolay bakım
cilt dostu
yırtılmaz

2022 Kadın pantolon modası,2022 2023 pantolon modası,2022 Erkek pantolon modası.
KETEN: DEZAVANTAJLARI

Diğer malzemelerden daha hızlı kırışır

KETEN: BAKIM

Keten bakımı kolaydır, kaynamaya dayanıklıdır ve makinede yıkanması kolaydır. Sadece renkli giysilere dikkat etmelisiniz. Bunları normal döngüde 40°’de yıkayın ve kuruduktan sonra genellikle düşük seviyede ütüleyin.

TAVSİYE YAZI: KAÇ METRE KUMAŞ GİDER HESAPLAMA.

interlok kumaş özelliği nedir, ipek kumaş özelliği nedir, Keten kumaş özelliği nedir, kot kumaş özelliği nedir, krep kumaş özelliği nedir, sandy kumaş özelliği nedir, şifon kumaş özelliği nedir, süprem kumaş özelliği nedir, viskon kumaş özelliği nedir

  
199 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam82
Toplam Ziyaret134588
Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841
Hava Durumu
Saat