• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

KUMAŞ ALAN YERLER | DOKUMA KUMAŞ ALANLAR | ÖRME KUMAŞ ALANLAR | PENYE KUMAŞ ALANLAR | KUMAŞ ALIM |

HERTÜRLÜ KUMAŞ ALANLAR | 05322482372 |

Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim

Kumaş Alan Firmalar Nelere Dikkat Etmeli?

Kumaş Alan Firmalar Nelere Dikkat Etmeli? 05356519107

Kumaş alan firmalar en iyi kumaşı satın almayı ister. Kumaş alanlar, kumaş satan firmaların sunacakları renklere ve desenlere ek olarak daha birçok öğeye dikkat etmeleri gerekiyor. Bu gerekenler liste halinde aşağıda verilmiştir. Her ticarette olduğu gibi tekstil sektörü içerisinde de bazı ipuçları bulunmaktadır. Hep beraber bakalım. Kumaş alan firmalar nelere dikkat etmeli?

Kumaş Alan Firmalar İçin En İyi Kumaş – En Ucuz Kumaş Paradoksu  Kumaş alanlar, kumaş alınır, kumaş alan yerler, kumaş alan firmalar, kumaş alımı yapanlar,

En iyi kumaşın ne olduğu, kullanılacağı üretim faaliyetinin reel karına göre bazı değişiklikler gösterir. En iyi kumaş, kumaş alan firmalar için en çok para kazandıran kumaştır. Tekstil sektöründeki ticari varlıklar kendileri arasında ekonomik yıpranmalara neden olur. Sektördeki hazır mal talebinin azalması ya da arzın artması sonucunda ortaya çıkan fiyat düşüşü kumaş sektöründe de vardır. En ucuz kumaş nerededir? diye sorarsanız, onu bulmak işte biraz maliyetli bir iş. Zaman maliyeti bulacağın malın sana kazandıracağı kardan daha fazla gelebilir. Ancak bütün kumaş satan yerler dükkanlarında müşterilerini bekliyor. Araştırmakta her zaman fayda vardır.

Kumaş Alanlar Kimler?

Kumaş alanlar, kumaş malını kendi ticaretinde kullanmak ve kar etmek isteyen sermayelerdir. Siz kumaş satan firmalardan biriyseniz elbette alan firmalarla da ilişkiniz bütünlükte olmalı.

Kumaş Satan Firmalar Ne Yapacak?

Konu dağılmadan: “kumaş alan firmaların dikkat etmesi gerekenler” meselesine geri dönmekte yarar vardır. Kumaş alırken en iyisini istersiniz, ancak bazen seçenekler çoktur ve bir mağazada olduğunuzda biraz kafa karıştırıcı olabilir. Büyük ihtimalle sizi etkileyebilecek ilk şey, mağazadaki kumaşların rengi ve desenleri olacaktır. Bununla birlikte, bu ilk bakış psikolojisi kumaş ticaretinin sadece bir unsurudur, En iyi kumaşı satın almanız için dikkate almanız gereken birçok öğe vardır. Kumaş alırken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler aşağıda verilmiştir.

1. Kumaş Kalitesi

Kumaş Satan Firmalar
Kumaş İpliği

Keten, pamuk, polyester veya naylon olup olmadığını kontrol ederken kumaşa dokunulup hissedilir. Kaliteli olup olmadığını hissetmelisiniz. Orijinal kumaşlar kendini belli eder zaten. Özellikle boya, baskı, elyaf, gözyaşı ve benzeri şeyler söz konusu olduğunda kumaş lekesiz olmalıdır. Kalite mükemmel olmalıdır, çünkü kumaşta lekeler varsa, kumaştaki bu kusurlara sahip ürünleriniz olacaktır.

2. Kumaş Türü

Kumaş alan firmaların dikkat etmesi gereken şeylerden biri de kumaşın cinsinin ne olduğudur. Kumaşlar çoğunlukla doğal, sentetik veya her ikisinin bir karışımı olarak kategorize edilir.

Doğal kumaşların meşhur örnekleri; pamuk, keten, kot, deri, ipektir. Sentetik kumaşlar, polyester kumaş, naylon vb. Doğal ve sentetik elyaf karışımı olan kumaşlar, mükemmel durumda oldukları sürece kıyafet yapmak için de mükemmeldir. Bu nedenle, kendinize, her ikisinin bir karışımı olan doğal, sentetik veya kumaşlar satın almak isteyip istemediğinizi sorun.

Doğal kumaşlar sentetik olanlara kıyasla daha pahalıya mal olur, bu nedenle buradaki bütçeniz de rol oynayacaktır.

3. Renk Haslığı

Kumaş Satanlar
Top Kumaş Fotoğrafı

Kumaşınızı tekrardan kontrol ederken, rengin eksi noktalar veya çizgiler barındırmadığından emin olun. Kumaşı yakından inceleyin ve düzensiz boyama belirtilerini not edin.

Özellikle katlama çizgisinde renk solması olan herhangi bir alan fark ederseniz, o kumaşı almanız tavsiye edilmez. Kumaşın bazı kısımlarında açık renkler gördüğünüzde, kumaşın bir tasarımı olmadıkça, satın almayın. Çünkü bu, kumaşı yıkarken rengin solma yapacağının bir işaretidir.

Test etmeniz gerekiyorsa, nemlendirdiğiniz beyaz bir mendil veya pamuk topu kullanabilirsiniz. Daha sonra kumaşa sürün, eğer renk sürdüğünüz pamuğa veya mendile geçtiyse, kumaş iyi kalitede değildir. Alırken bir kez daha düşünmekte fayda vardır.

4. Uygunluk ve Konum

Kumaşı alırken muhtemelen imalat yapmak için veya direkt olarak satmak için bazı planlarınız var. O zaman kumaşın uygunluğunu tespit etmek zorundasınız. Örneğin, yün kumaş ile mayo yapamazsınız. Bunu yapmak için kumaşları seçerken giysilerin giyileceği yeri ve cilde olacak etkisini düşünmelisiniz. Aynı zamanda mevsim ve iklim şartları da kumaşı seçerken dikkat edilmesi gereken bir taraftır. Yün kumaşı ile yapılmış bir kıyafeti çöl gezintileri için seçemeyiz. Diğer bir perspektiften, şifon kumaşı ile yapılan bir giysi ile kesinlikle soğuk bölgelerde gezemeyiz. Pamuklu kumaş, cildi soğutmak için mükemmel olduklarından yazlık giysiler için mükemmel olacaktır. Aynı zamanda kış için yünlü kıyafetler tercih edilir.

5. Kumaş Yıkanınca Çeker mi?

Parça Kumaş
Sarma Parça Kumaş Fotoğrafı

Kumaşı seçerken büzülme faktörünü göz önünde bulundurmalısınız. Yıkandıktan sonra kumaşın küçülüp küçülmeyeceğini bilmelisiniz. Her kumaş farklı şekilde küçülür.

Güvenli tarafta olmak için, kumaşın %10’u kadar preshrunk içeren bir ifade yer almalıdır. Eğer işinizi garantiye almak istiyorsanız size sorun çıkarmayacak bir preshrunk kumaş düşünebilirsiniz. Preshrunk kumaşlarda “Sanforised”, “Merserised” vb. etiketler bulunur. Merserize çorap ifadesi buradan gelir.

6. Kumaş Rengi

Kumaş Alanlar
Poplin Kumaş Fotoğrafı

Özellikle kendi elbisenizi yapmak için kumaş seçiyorsanız, kumaşın rengi daha çok önem kazanır. Elbiseyi daha da güzelleştirmek için cilt tonunuza uygun bir renk seçmeniz gerekir. Bir düğüne gidecekseniz, bunun için kumaş satın alıyorsanız, kumaş renginin düğün temasına uygun olması en iyisidir.

Kumaş satan firmaların dükkanına gitmek icap ettiğinde, gün batımından sonra değil, gün ışığında kumaş satın alma işinizi tamamlayın. Yapay aydınlatma bazı durumlarda rengi bozabilir, kafanızı karıştırabilir. Bu nedenle yanılmamak için doğal ışığa ihtiyacınız vardır.

Kumaşı satın aldıktan sonra yanlış renk olduğunu fark ettiğinizde geri verirken problem yaşama ihtimaliniz olduğunu unutmayın. Hele ki parça kumaş alıyorsanız bu ihtimal daha da artacaktır. Belki geri iade için gittiğiniz de kabul etmeyecekler. Bu sefer malzemenin doğru rengini almak için tekrar harcama yapmak zorunda kalacaksınız. Bu gerçekten bütçenizi zorlayabilir. Güneş candır.

7. Kumaş Deseni

Kumaş Alan Firmalar
Desenli Kumaş

Ekranda çeşitli çekici desenleri gördükten sonra desenli kumaş satın almayı düşünebilirsiniz. Bu kumaşlarda kesim esnasında desen tekrarı olacak. Bunu dikkate alarak alışverişinize devam edin. Kumaş üzerindeki motifler, özellikle dikişlere doğru yerleştirilerek sistematik bir şekilde dağıtılmış olmalıdır.

Giysiyi dikerken kumaşın bozulmadığından emin olun. Desenler söz konusu olduğunda, sonunda ortaya çıkan elbise ile elde etmek istediğiniz elbise arasında fark olabilir. Astar bölümlerini göz ardı etmeyin. Usta biriyseniz bunu hızlıca anlayabilirsiniz. Desenlere odaklanırken moda görünümünü en iyi temsil edecek bir deseni seçmenizi öneririz.

8. Kumaş Ağırlığı

Kumaş ağırlığı çoğu durumda elyaf tipi, dokuma cinsi vb. faktörlerle ortaya çıkmaktadır. Kumaşın ağırlığı 60-700 arasında değişebilen GSM ile gösterilir. Örneğin, bir denim kumaşın, doku türüne bağlı olarak 400 GSM’si olacaktır.

Daha yüksek bir kumaş ağırlığının, kumaşın kaliteli olduğu anlamına gelmediğini unutmayın. Kumaş ağırlığı esas olarak uygunluğu etkiler. Kumaş ağırlığını bilmek, çeşitli kumaş türlerini karşılaştırmanıza ve belirli durum ve ortamlardaki giysiler için en iyi kumaşa karar vermenize yardımcı olur.

Yukarıdaki liste sayesinde, kumaş satın almak artık daha güvenli. Kumaş alacak biri için hayati öneme sahip bir yazı. Dikkatli ticaretler

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam72
Toplam Ziyaret209116
Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Hava Durumu
Saat